04 Haziran 2011 Cumartesi

Diziler neden çok izlenir??

Evet sevgili dizi severler klasik bir başlangıçla çüş noktasından atlıyoruz olaya... insanlar kendilerini ifade etmek için çağlar boyu bişeyler yapmışlar. Mağralara bişeler çizmişler, sanat bilim falan ilerlemiş bu güne gelmişiz... Şimdi diceksiniz ki eski çağ nere tv dizileri nere!! Aslen insanın verdiği her kararı iç dünyasının bir yansımasıdır. Yani attığınız her adım aslında kişiliğinizin nasıl olduğunu anlatır. " eee bunu zaten biliyoduk." Tamam işte attığınız her adım kişiliğinizin yansımasıysa her akşam izlediğiniz diziler de aslında bir dışa vurum. " hassiktir be olur mu öle şey". walla bak!! nası yani?? Yanisi şu insanlar olmak istediklerini izlerler. Yani bir kişi televizyonda bir film izliyorsa; aslında olmak istediği yada kendine uygun gördüğü bir senaryo geçtiği içindir.
soru: Peki belgesel izleyenler??
cevap: içlerindeki hayvansal içgüdüyü tatmin ediyorlar. Yarı piskopat sayılırlar. Uzak durulması gerekir.
Soru: Peki aşkı memnu izleyenler ne oluyo??
cevap: Şöyle ki: hepimiz sapığız...
Soru: 60 yaşındaki bir nene ile dede neden muhteşem yüzyıl izler peki?? Artık dışa vuracak bişeyleri kalmışmıdır sence??
cevap: Etrafından yada çocuklarından göremediği yeterli ilgi... Yaşlılığın soktuğu piskolojiyle beraber duyduğu yaşam aşkı bahsettiğin insanları muhteşem yüzyıl izlemeye itebilir. Evet her zaman dışa vuracak birşeyler olur. En kötü ihtimal alerji yapar...
Soru: Bir insan kendinden bişey yada senin dediğin dışavurum zımbırtısı olmadan dizi izleyebilir mi??
cevap: Televizyonda parçacık fiziğiyle ilgili bir tartışma olsa ve içinde geçen kelimelerin yarısını anlamadan o programı kaç dakika izleyebilirsin?? Fakat bir fizikçi saatlerce izleyebilir. Çünkü senin için o programda bişey yoktur ama fizikçi için vardır. Aynı bunun gibi.

Neyse son olarak kendinizden bişeyler bulmanız için ufak bir multimedia: aptal kuşlar...


Soru: Bizi kuşalara mı benzettiğini söylemeye çalışıyosun bu videoyla??
Cevap: Hayır. Vidyoyu sevimli diye koydum konuyla bi alakası yok...

0 YORUM:

Yorum Gönder