02 Haziran 2011 Perşembe

Karizma Nedir? Nasıl karizma Olunur?

Şimdi karizma demek: her kez anlamını biraz bilir işte yok efendim prizmadan gelir de, yok işte herkez karizmanın anlamını yanlış biliyo falan demiycem. işin püf noktasını, can alıcı noktasını yani çüş noktasını açıklıycam.

  1. Şimdi efendim ilk olarak; karizma görünmüyosanız. İçinizde 10 kaplan gücü de olsa bi boka yaramaz.
  2. Kitaplıklar dolusu kitap okusanız bile, kitaplarla ilgili muhabbet açmassanız her kez bir haberdir karizmanızdan.
  3. Her sabah gazete okumanız ve gündemi takip etmeniz, ancak okuduklarınızla yeterince hava atabiliyorsanız gerçek amacına ulaşır.
  4. Önemli olan evdeyken değil dışardayken kültürlü olmaktır. Zira siz evde kendi kültürlü halinizdeyken ahali kültürünüzün varlığından bir haberdir. Kültürsüz karizmada amacınıza hizmet etmekte yetersiz kalır.
  5. Büyük lugatı ezbere bilmeniz, 2011'in karizma cetvelinde güneş gözlüğü takmak kadar değeri yoktur. Bu nedenle güneşli havalarda Büyük lugat karıştırmaktansa bir adet güneş gözlüğüyle milleti kesmek karizma açısından daha makuldür.
  6. Geniş bir salon için jakarlı brode ne ise karizma için takım elbise odur. Yani her fırsatını bulduğunuzda takım elbiseyi çekin. Hatta yatarken bile çıkarmayın. Bide güneşli bir havada giyerseniz takımı!! burada ünlem koydum çünkü, güneşli havada gözlük de takabilirsiniz. Böylelikle bir günde iki kat karizma sahibi olursunuz.

Benden bu kadar sevgili karizma severler. Bu arada bu yazının multimedia kısmı da, youtube'nin karizma sözcüğüne verdiği ilginç yanıt. Yani yutubun karizma sorgusuna verdiği yanıt bulgarca bir şarkı çıktı... ilginç... neyse buyrun onu da izleyin. Ben sonuna kadar dayanamadım...

0 YORUM:

Yorum Gönder