04 Temmuz 2011 Pazartesi

Aşkın Halleri

Aşkın dört hali vardır. Birincisi geçmiş zamanda aşk. İkincisi şimdiki zamanda aşk. üçüncüsü gelecek zamanda aşk. Dördüncüsü de yalın aşk.
Liste halinde yazarsak:
  1. aşıktım hali
  2. aşığım hali
  3. aşık olucam hali
  4. aşıkın yalın hali
Şimdi açıklamaya başlıyalım. Aşıktım diyen kişi genelde eski günlerini özlüyodur. Büyük ihtimalle de aşık olduğu zamandan kalma bir kuyruk acısı vardır. Terkedilme, aldatılma, veya aldatıldıktan sora terkedilme; ki bu en kötüsüdür.
Aşkın ikinci hali olan "aşığım" hali ise genelde mutlu olduğunu anlatmak için kullanılır. Yani ben mutluyum ama siz değilsiniz gibi... Yada başka bir değişle benimkisi senden daha büyük demek gibi bişey...
üçüncü hali, bu hal ise aşk denen şeyde son noktadır. Uzun süre aşık olmayanlar psikopata bağlayıp gelecekten haberler vermeye başlayınca "aşkın gelecek zaman" halini kullanırlar. Yada rasgele bir yerde hiç tanımadığınız birini görünce, gördüğünüz şey çok hoşunuza gidince kullanırsınız. Ama burdaki zıtlık psikolojisi, gördüğünüz kişiye karşı bir adım atmayacağınızdan ileri gelen bir fantaziden ibarettir.
Dördüncü ve aşkın son hali olan yalın hali ise aşık olmama durumudur. Yani kendinize aşıksınızdır. Kendiniz için bişeyler yaparsınız. Kendiniz için yaşarsınız. psikolojiniz bozuktur falan filan...

0 YORUM:

Yorum Gönder