Bumerang

Küçüklüğümden beri geri geldiğine asla inanmadığım şey. Havaya doru savurduğunuz yada rasgele fırlattığınız bir şey neden size inatla geri dönsün ki? Sırf bu nedenle de Zeynaya uyuz olmuşumdur m.k. ulelelele diye bağırıp fırlatıyo elindekini. Gerçi zeynadaki bumerang değildi ama... neyse canım en azından bumeranga benzer tutumlar sergiliyordu hatunun elindeki yuvarlak demir parçası. He bide bir ara bumerang yapmaya kafayı takmıştım.


Yaptım da! Lakin bumerang ile kimseye zarar verilemeyeceğini anlayınca fırlatmayı bıraktım. En azından benimkiyle kimseye zarar verilemiyordu. Anlıcanız bumerang konusunun mazisi biraz uzun. Bi de bir gün bir televizyon programında denk gelmiştim. Kel bir adam elinde çeşit çeşit bumeranglar... Milletin gözünün önünde fırlatıyor da fırlatıyor. fırlatıyor da fırlatıyor. O gün tekrar bumerang yapmaya karar verdim. Fakat sabahleyin uyanınca dedim ki... Mına koyim mevzu basit.

1- Bumerangı atacaksın.
2- Bumerang geri gelecek.

Bir espirisi yok ki. Tamam senin daha önceki bumerang çalışmaların başarısız geçmiş olabilir. Lakin bak adamın başarılı geçmiş ve başı da göğe ermemiş. Üstelik kel. Üstelik televizyonda makara konusu oluyor. Şimdi sen bu yaşta bumerang falan... Neyse bu düşünceler biraz daha sürdü ve akabinde bir kahve içilip...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder