İsyan Lock Out filmi fragmanı

Hizmetkar Albert Nobbs filmi fragmanı

Ölüm uykusu Sleep Tight filmi fragmanı

205 korku odası Zimmer der Angst (Room 205) filmi fragmanı


205 nolu odada neler oldu? Neden hiç kimse orada bir yıldan fazla kalmaya cesaret edemedi? Tüm bunlar 19 yaşındaki üniversite öğrencisi Katrin'in umrunda değildi, onu ilgilendiren tek şey yurtta boş bir oda vardı ve bunun anlamı evinden ve baskıcı babasından uzakta özgürlük demekti. Yeni odasına taşınan Katrin yeni arkadaşlar, akşam partileri, seks ve uyuşturucuyla dolu yeni dönemine başlar. Ancak çok geçmeden neden kimsenin Oda 205'e taşınmak istemediğini anlayacaktır.

Miss Bala filmi fragmanı


Laura Guerrero Meksikalı genç, güzel ve hırslı bir kadındır. Hayattaki en büyük ideali ise güzellik yarışmasında birinci gelmektir. Tesadüf eseri bir gece kulübünde narkotik polislerince işlenen bir katliama tanık olunca, hayallerine ulaşmasının yegane yolunun uyuşturucu şebekesiyle işbirliği yapmaktan geçtiğini anlar.

Sahte Gelin The Decoy Bride filmi fragmanı


Ünlü bir Hollywood yıldızı bir İskoç adasında evlenmeye karar verir ve peşine magazinci ordusu takılır. Katie ise İskoçya’da yaşayan sıradan bir kızken, Hollywood yıldızını paparazilerden uzaklaştırma görevi bir anda ona kalır.

Yasak aşk En Kongelig Affaere filmi fragmanı


Akıl hastası bir kral ile evli olan genç bir kraliçe, kralı tedavi etmeye çalışan doktora aşık olur ve aralarında gizli bir ilişki başlar. Bu tutkulu yasak aşk bir ulusu baştan aşağıya değiştirecek bir devrimin de öncüsü olacaktır.

özgür adamlar Les Hommes Libres filmi fragmanı


I. Dünya Savaşı sırasında Paris'te geçen filmin konusu; Nazi işgali altındaki şehirde ufak çaplı kara borsa işleri yapan Cezayir asıllı genç göçmen Younes (Tahar Rahim) tutuklanır ve işkence ile tehdit edilerek; Paris Camii'sinde gizlenen bir cemat ile Yahudi'lere sahte kimlikler temin ettiğinden şüphenilen Ben Ghabrit (Michael Lonsdale) isimli bir haham hakkında casusluk yapması için zorlanır...

Barbara filmi fragmanı80’li yıllarda, Doğu Almanya’da geçen filmde, rejimle yaşadığı sorunlar nedeniyle önce tutuklanan, sonra da taşraya sürgüne gönderilen doktor Barbara, her hareketi gözlenmesine rağmen Batı’ya kaçmakta kararlıdır. Fakat sürüldüğü küçük kasabada tanıştığı meslektaşı André, değer yargılarını gözden geçirmesine neden olur. Yakın dönem Alman sinemasından soğukkanlı bir dram.

Yerli Filmlere İkinci Şans

Önceki dönemde vizyona giren ve izleyiciler tarafından beyenilen yapımlar bu dönem kaçıranlar ve tekrar sinema keyfi yaşamak isteyenler için vizyona giriyor. Bu hafta vizyona giren labirent filmi de bunlardan birisi... Bir nevi Türk sinemasının kısırlığını anlatan bir olgu pek iyi değil ama hiç yoktan iyidir. 

Jaws'ın yapımcısı hayatını kaybetti

Bir dönemler yayınlandığı kanallarda izleyiciyi ekran başına kilitleyen ve köpek balıklarının insanla baslendiği fikrini her keze inandıran ünlü jaws Filminin yapımcısı Richard Zanuck hayatını kaybetti.

Çakallarla Dans 2. Film fragmanı


Filmi övmeye gerek yok, izleyenler bilir izlemeyenler acilen izlemelidir. Bu arada ikinci filmi bekleyen sinemasever insanlara müjde yeni filmin çekimler tamamlanmış bulunmakta yani yakın zamanlar içinde vizyona girmesi bekleniyor.

Peki Şimdi Nereye Filmi Fragmanı

Aşk Sanatı Filmi Fragmanı

Kıyamet Kitabı Filmi Fragmanı

Bu Dans Senin Filmi Fragmanı

Dedektif Dee ve Gizemli Alev Filmi Fragmanı

İnanılmaz örümcek adam Filmi fragmanı

Bir mafya Hikayesi Les Lyonnais (A Gang Story) Filmi fragmanı

Yaşam Savaşı Declaration of War Filmi fragmanı

Olmak istediğim yer This Must Be Place filmi fragmanı

Cinnet Gecesi the incident Filmi Fragmanı

Atm Filmi Fragmanı

Tımarhane Secretstone Filmi fragmanı

Vahşiler Savages Filmi fragmanı

Labirent filmi fragmanı

Tribün uyarlaması

Erkek: Aysel bak sana yazdığım son şiiiri okiyim.
Kadın: Aa.. çok incesin yaa...
Erkek: Ekinler dize kadar, Aysel gel bize kadar..
Kadın: Tribün tezahuratlarını bana uyarlamandan bıktım fikri anlıyomusun..
Erkek: Peki bak bu nasıl bu,... Aysel noluyor götün başın oynuyor...

Aşk yolculuğu

Kadın: Gidelim burdan Ekrem. Bizi kimsenin bilmediği tanımadığı yerlere gidelim.
Erkek: Uruguaya gidelim aşkım?
Kadın: abartma lan!
Erkek: Hönk!

İğrenç evlenme teklifi

Erkek: Al şu yüzüğü tak da başının bağlı olduğu belli olsun, iş yerinde dışarda falan asılan olmasın...
Kadın: Dünyanın en İğrenç evlenme teklifini yaptın tebrik ederim seni allahın öküzü.
Erkek: Al hadi kaptın gene pırlantayı...

Çocuğumuz olmuyor doktor bey

Baba: Çocuğumuz olmuyo doktor bey.
Doktor: Bu ne peki yanınızdaki?
Anne: Ayol böle çocuk mu olur allasen! Bak bak şu tipe bak.
Çocuk: Oha lan... Hani kargaya yavrusu şahin falan gelirdi mına koyim...

Seni Gördüğüm ikinci an

Erkek: Seni gördüğüm ikinci andan beri seviyorum handan. Benimle evlenirmisin?
Kadın: İlk gördüğün anda ne oldu ki?
Erkek: Ozaman yanında bi kız vardı off süperdi oo...
Kadın: Nilayı diyosun sen. Eonu yapalım sana?
Erkek: Harbi mi? HAdi yap bi ablalık gözünü seveyim be...

Timsaha elektrik verilirse

Evet sevgili okurlar bu günkü elektrik verilen şeyimiz bir timsah. Sanılanın aksine elektriği veren bir insan değil. Ama kameraya insan çekiyor(Doğal olarak). Yılan balığı timsahı öldürüyor. Elektrik vererek. Bu da nedemekmiş demek ki yılan balıklarına fazla yaklaşmamak lazım. Tabi afrikayada fazla yaklaşmamak lazımmış. Zaten ben bu afrika muhabbetine bir türlü alışamadım gitti. Yahu adamlar timsahların arasında yaşıyor. Aslan maslan, pitonlar ortada kol geziyor. Biz sokak köpeklerinden yakınıyoruz. Adamların arka bahçelerinde timsahlar geziyor.

ilk uçan insan

Kimdir bilmiyorum ama iyi bir halt yemiştir heralde. Ama şöylede bir muhabbet var her şeyin ilki güzel. Şimdi mesela her kez uçağa binip dolaylı yoldan uçabildiği için olayın bir espirisi kalmadı. Malumunuz her kez uçabiliyor. Hatta bazıları sırf karizma olsun diye ben uçakları sevmem falan bile diyor. Yahu bir insan uçağa binmeyi niye sevmez ki? Cam kenarına yerleş izle işte etrafı... Değerini bilmiyorlar bence. Zamanında okadar insan kafayı yemiş uçacam diye. Hiç olmassa onların anısına saygı duy yahu. Bak sana hazır uçak veriyorlar sen uçmuyorsun. Fezarfen çelebiye bu fırsat verilmedi... Ahh o eski günler ahhh

Tarkan - Aşk gitti bizden

Bu adam işini biliyor yahu, sölediği her şarkı güzel oluyo. Yani dinleyeceğiniz zaman Tarkan şarkılarıları arasından şarkı seçmenize gerek kalmıyor. Rastgele bi tane açınca dinliyosunuz. Tek sorun şarkıları çok dinleyip hemen eskitmek başka bi sorun yok.

Eçlu kalem ucuna elektrik verme

Evet sevgili okurlar gün geçmiyor ki elektrik çılgınlığı yeni bir deneye imza atmasın. bu seferki elektrik verilirse vakamız internette sık rastlanan bişey aslında ama yine de paylaşalım. Videoda gördüğümüz arkadaşımız grafite elektrik veriyor. Grafitten kastımız yani bildiğimiz kalem ucu. Sonuç ise biraz parlak oluyor. Buyrun izleyelim...

Karpuza elektirik verilirse

Daha önceleri ilginç saplantıları duyar işitirdim yada ilginç hobiler falan. Lakin bu muhabbet beni bayağı açtı. Hatta açtıktan sora acaba şiddete meyillimiyim falan diye oha moha da oldum ama yandaşlarımı internette görünce rahatladım tek değilmişim. Mesela benim elektirikle ilk buluşmam öğlen saatleri gece lambasının nasıl yandığını merak edip elimi içine sokmam ile olmuştu. Daha sora da patladı gitti tabi. Neyse konumuz bu değil. Pardon bu. Geçen günlerde buna benzer videolara rasladım. Biraz araştırdım falan... Sonuç olarak bulduğum şeyler ise tüyler ürperticiydi...

Demet akalın "para var huzur yok amk"

Hani bazen insana sorarlarya Ne içtin sen amk! Heh aynı şekilde burda olan muhabbet de o. Sorun şurda! Ben ettiği küfüre takılmadım, Yanlış anlamayın. O nasıl bir gülüştü yahuuu. Filmlerdeki kötü kadınlar bile böle gülemiyo.
Bu durum normal birinin başına gelse, yani sen ben bi gün yanlışlıkla böle gülsek olay olmaz ama malum kadın ünlü neyse konu karıştı. Aslında demet akalın şarkılarını severim ben. Nedenini bilmiyom ama dinlerim yani arabada orda burda evde falan... Ama ne biliyim bu gülüşü izleyince soğudum birden. Mesela tarkanı hiç böle gülerken görebiliyormuyuz? Hayır çünkü adam evde alem yapıyor... koko falan, takılıyor kafasına göre neyse ya izleyin işte


Neyse olan olmuş diyecek bişey yok... Yada, var aslında bi sn;

Kitap yazsam nasıl olurdu?

Öncelikle gerçek bir kitap yazacak olsaydım. Gerçek kitapdan kastım.
1- Ticari bir amaç taşımayan.
2- Kendi zevklerime uygun.
3- Bu kitap roman olurdu. (bunu niye yazdım bende bilmiyorum neyse konuya dönelim)

Kesinlikle yayınlatmazdım. Çok sevdiğim insanlar dışında da okuması için kimseye vermezdim. Kendi zevklerime ve okumak istediklerime uygun... kurgusu mükemmel olurdu bikere... mal mal kurgularla yazılmış okadar kitap okudum ki! yahu bu adamların kitaplarını yayınlatmadan önce kimseye okutup okutmadıklarını merak eder oldum.Tabi bide işi para boyutu var.Niye bilmiyorum ama para ile satın alınan kitaplar, yada para ile satılan kitaplar bana biraz iki yüzlü geliyor. Anti parantez; Kitaplarının gelirlerini bağışlayan o yüce şahsiyetler hariç.

Bumerang

Küçüklüğümden beri geri geldiğine asla inanmadığım şey. Havaya doru savurduğunuz yada rasgele fırlattığınız bir şey neden size inatla geri dönsün ki? Sırf bu nedenle de Zeynaya uyuz olmuşumdur m.k. ulelelele diye bağırıp fırlatıyo elindekini. Gerçi zeynadaki bumerang değildi ama... neyse canım en azından bumeranga benzer tutumlar sergiliyordu hatunun elindeki yuvarlak demir parçası. He bide bir ara bumerang yapmaya kafayı takmıştım.

Prezervatif ile neler yapılabilir?(kondom)

Bir prezervatif ile yapılabilecek şeyler az çok bellidir aslında. Malum hacet muhabbetini yapmıyorsanız, balon niyetine şişirip oynayabilirsiniz mesela. Yada Tuğba Ekinci iseniz şarkı yapabilirsiniz.Bu arada Tuğba Ekincinin sitesi süper görünüyo bir ara göz gezdirin. Neyse konumuz tuğba Ekinci değil. Konumuz kondomnan neler yapabiliriz. Videodaki arkadaş ateş bile yakabiliyor. Daha sora şık dekorlar falan filan. Aslında konu biraz daha geliştirilebilir. Ben bu videoyu türkiye yapımı olarak beklerdim aslında ama neyse... Eğlenceli bir video...

Efes Pilsen

Hakkında maniler yazılan, sıcak havalarda soğuk içilmesi önerilen. Kışları içilmesi de hakir görülmeyen. Kafa yaptığı sanılan ama aslen kafa bahabında bir boka yaramayan. Yani baya bir içmeniz lazım kafa yapması için. Efes pilsen bardağı güzeldir ama. Tarz belirtir. Yada birinin ne bok olduğunu anlaman için güzel bir yoldur. bira markası ya işte.

Türkiye İstatistik Kurumu

Aslında benim açımdan varlığıyla yokluğu bir olan bir kurum. İşeyaramaz statüsünden bir dirhem yukarı çıkamamıştır. Zira her yıl yaptığı abuk subuk araştırmalar ve açlık sınırı falan muhabbetleri... Bu kurumun başının altından çıktığını varsayarsak "bir boka yaramaz" da denebilir. Piyasaya kurumda dönen mallıkların yansımamasının nedeni ise genelde pek göz önünde olmamalarıdır. tabi bunlar sadece bir varsayım ve önyargıdan ibaret. yozlaşmış kurumlara ve onlarla yapılan haberlere yıllarca okadar maruz kaldım ki, devlet ile kurum kelimesini yan yana görünce ortada direk olarak bir yolsuzluk olduğunu varsayıyorum... Tamam bu da biraz mallık...

Kısa boylu olmak

Aslında nasıl bir duygu olduğunu pek bilmem. Daha dorusu şimdi ben standart bir boydayım. Yada öyle sanıyorum. Şimdi benden kısa boylu bir sürü insan var, ama benden uzun boylu insanlarla kendimi kıyaslayınca kendimi kısa sanıyorum. Mesela öyle zamanlarda birisi boyumu sorsa en az 3 santim fazla söylüyorum.
He bide şu italyan bişe vardı, hani italyanın bilmem nesi... Artık başkanı mı başbakanı mı bilmiyorum,... Bu adamın giydiği ayakkabılar. Her daim onlardan almak istiyorum mesela. Bide şöle bir muhabbet var uzun boylu olmak avantaj falan deil diolar. neyse işte anladınız siz onu mevzu biraz karışık.
Bide şöle bişey var " boyu kısa olan aşkta kazanır" şaka diğil böle bir çıkarım yapan birisini tanıyorum. Kendince haklı yönleri var tabi... Bide boy derken neyi kastettiğini çözebileydim...

Atletle Balkona Çıkmak

İlk başlarda kroluk belirtisi olduğu için kendimden utandım. Fakat soraları.... Mesela yazın en sıcak aylarında içerde patlaya patlaya atletle oturmaktansa, akşamları kimsecikler görmeden bol kremalı bir kahveyle oturrmak bayağı cazip gelmeye başladı. Yinede balkon ışıklarını açmıyorum. Çay ve sigara keyfi... Güzel oluyor tavsiye ederim...

Facebook Internet Explorer 9 ile Çok Daha İyiInternet Explorer 9, hem temiz ve sade arayüzü ile en sevdiğiniz web sitelerinin içeriklerini ön plana çıkarıyor, hem de gelişmiş güvenlik özellikleri sayesinde web’de kişisel bilgilerinizin gizliliğini ve bilgisayarınızın güvenliğini koruyor. Windows 7 için özel olarak geliştirilmiş olan IE9’un bir diğer avantajı da, tek tıkla ulaşabilmeniz için sık kullandığınız siteleri PC’nizin görev çubuğuna taşıması.

Kediyi kovalayan psikopat fare

Daha önceleri köpek büyüklüğündeki farelerden bahsetmiştik sevgili okurlar. Gün geçmiyor ki fareler bir vukuat daha işlemesin. Bu günkü faremiz ise yıllardır akrabalarını yiyen kedilerden bıkıp yetti gari deyip düşmana saldırdı. bunu gören çaresiz kedi ise tırsıp vites düşürdü. Kendisine yaklaşan her kediye atar yapan pisikopat fare görenleri hayrete düşürdü.

İrfan değirmenci "fenasi kerim" vakasıTelevizyon gaflarının tadı başka oluyor yahu... Buna gaf mı deniyor bilemiyorum gerçi İrfan değirmenciye yapmasalardı keşke ama neyse,...
Son zamanlarda bu gibi hadiseler çok oluyor. internet muhabbeti televizyonlara bulaştı bulaşalı televiyon gaflarında büyük artış var... Gülüp geçmek lazım yapcak bişe yok...

İrfan değirmenci ile günaydın kanal d

Fox tvdeyken bu adamı bayagı bayagı izliyodum. Hatta her sabah uyanır uyanmaz evden çıkana kadar bildiğiniz bu adam yüksek bir ses tonuyla kahvaltı yaparken çay içerken falan evden çıkana kadar açıktı. Daha sora kanal değiştirince birden soğudum herife. Sonuçta adam paraya bakar kimseyi sallamaz tabi de ne biliyim böle bi buruk kaldım. Her gün açtığım gibi açtım kanalı bir  baktım. İrfan yok.

Lale devri fox tv

Fox tv de yayınlanan bir dizi türü nasıl bişey analayamadım ama yalan rüzgarı gibi bişey sanırsam. Şu ana kadar bu dizinin tanıtımları hariç bir bölümünü tam olarak izlemiş değilim. İzleyesim yok mu peki? Var ama ismi kötü yahu hiç sevmedim. Bayağı geldi bana biraz. Gerçi fatma gül'ün suçu ne?

Boksörün sevgilisine tokat atılır mı?

Cevap: aslında kimsenin sevgilisine tokat atmamak lazım ama hikayedeki kahramanlarımız sağlam bir dayak yiyor. Adam bilerek mi atmış bilmeyerek mi atmış tam çözemedim ama boksörün bunları sağlam dövdüğü kesin. Bide ayağı kalkıyorlar. :D Tam dayaklık yahu bunlar. Ulan dayağı yedin yat yere işte niye kalkıyosun bir daha. Adam da tabi doğal olarak hızını alamayıp bir daha dövüyor. Bölesine ancak yarasın denir sanırım. Başka dicek bir söz yok  buyrun beraber izleyelim...

Fox tv Çalar Saat

Sunuculuğunu fatih portakal'ın yaptığı çalarsaat programı. Kendisi sabahın körü dediğimiz saatlerde yayın yapmayı kendisine ilke edinmiş sunucu. Yani fatih partakal. Her izlediğimde aklıma portakales muhabbeti geliyo. Bir yunan filmindeki kızın soyadıydı güzel bir filmdi ama ismini hatırlayamıyorum.

Beni Keşfet Undiscovered


Filmde pek öle ahım şahım bişey yok başarısız vasat filmlerden birisi. Filmde şöhret yolundaki iki sevgiliden bahsediyor.  yada aşk filmi sevenlerin hoşuna gidebilir... Aşk filmi severler aşk filmsiz kaldığı zamanlarda izleyebilir...

Ava Giden Avlanır "Getting Played"


Bir kere film direk izlenmeli çünkü filmde carmen elektra var. Evet bu bir filmin izlenmesi için gereken nedenlerden biri geri kalan kısmı pek önemli değil çünkü filmde karmen var...

Yaz rüyası filmi Surfer kings

Robbie'nin babası sekteteriynen beraber Meksikaya kacmıştır. Doğal olarak robbie ve annesi dumura uğramıştır. Sonuç olarak onlarda başka bir yere gitmeye karar verirler. Hikayede böylece şekillenmiş oluur.
 Bu arada tv8 in sayfasında filmin ingilizce ismini yanlış yazmışlar.
 http://www.tv8.com.tr/c-469-0-yaz-ruyasi  
Filmin ismi surfer kings ..
film öle izlenebilecek ahım şahım yanı olan bir film değil izlemeseniz daha iyi yaparsınız.


Yılbaşı köpekleri filmi

Bu isimde bir film olması bile uyuz bişey. Kim izler böle bir filmi anlayamadım gitti. Bence bu filmdense bu film yerine diğer filmlerin tanıtımlarını izlemeyi tercih ederim. Yine de izlemek isteyenler varsa tutmam tabii... filmi tnt'nin yayın akışında gördüm sora arattım biraz pek bişe bulamadım izlenmesi pek tavsiye edilen birşey dceğil büyük ihtimalle...

Sel (flood)


İmdbden 4.8 almış klasik amerikan doğal felaket filmlerinden birisi. Bir daha izlemem ama izleyecek hiç birşeyiniz yoksa yapacakda pek bişey yoksa hiçbirşey yapmamaktan iyidir deyip oturup izleyebilirsiniz... İngiltereye sel geliyo falan işte pek bir espirisi yok... Bizim burda böle filmlerin yapılmamasının nedeni acaba her gün sel gelmesi mi diye merak ediyorum bazen. Adamlar kaç tane sel adında film çekmişler bizde bi tane bile yok. Yada en azından varsa ben bilmiyom... Demekki adamların memleketini hiç sel basmıyo. Bunlardan özlemden film yapıyorlar. Bizim burda her daim sel olduğundan kimse film yapmayı gerek duymuyo demekki. Bizim burada güzel bir sel belgeseli yapılır bence. Çünkü her daim olan bişey. Okadar oluyo ki bazılarını haberlere koymaya gerek bile duymuyolar... iki ay önce sel köprüyü götürdü mesela baktım baktım haberlerde en ufak bişey yok...

Generator Rex

Generator rex klasik uzaylı hödü bödülerinden birine bulaşmış ve yarı uzaylı olmuş bir çocuk. Yani bir nevi kahraman. Ama uzaylıları da kontrol edebiliyor falan işte. İzlenebilecek güzel bir çizgi film. 0-9 yaş aralığındaki çocukların izlemesi için pek uygun bir çizgi film değil. özellikle o yaştaki kız çocukları için :D...

Ben 10


Ben 10 dediğimiz muhabbet uzaylılarlar küçük bir veled arasında geçen kapışmayı anlatıyor. 0-6 yaş arası çocuklar için sakıncalı olabilecek bişey. Hatta 6-9 yaş arası içinde sakıncalı olabilecek bişey. Ben 10'e Ben10 demelerinin nedeniyse ben10'i 10 değişik uzaylıya çeviren uzaylı saati... Tabi bu macerada ben10'e eşlik eden kuzeni ve dedesini de unutmamak lazım. Çocuklar bu çizgi filmden ne anlıyor anlayabilmiş değilim pokemon olsa neyse...

Johnny bravoAslında bu Çizgi filme dicek pek birşey yok direk izlemeniz lazım. Johnny deki azmi görünce inanın şaşıracaksınız... Halen daha denk gelince izlediğim çizgi filmlerden birisi. hatta bazen hususi izlemek için kalkıyorum. Kötü adam falan yok çizgi filmde sadece johnny ve kızlar var. bide annesi...

johnny bravo çizgi filminden bir kare
johnny

Powerpuff Girls


Şeker tuz baharat ve binimum huhreviyat bi kazana atıyosun al sana powerpuff girls... Her kez de inanıyo... Böle bir çizgi filmi yıllarca izlediğim için öncelikle kendimden utanıyorum. Ama yapcak bişe yok. Bu çizgi filmi yıllarca izledim. Komik kısım arada denk gelince halen daha sonuna kadar izliyorum. Blasım, batırkap ve bi tane daha vardı... Profesör var, bide en sevdiğim karakter mojo jojo, bir çizgi filmde olması gereken her şey...
bi kaç tanede fotoğraf:

blasım, babıls ve batırkap; powerpuff girl
Evet muhteşem şeker kahramanlarımızn tanswil şehrini her kurtarışlarından sora verdikleri klasik poz.Evet burada da çizgi filme eşlik eden kötü karakterlerin listesi var.
Powerpuff girl kötü maymun mojo mojo
 Ve son olarakda çizgi filme yıllarını vermesine ramen beklediği terfiyi halen daha alamayan süper kötü kalpli süper kötü maymunumuz mojo jojo...